Τριάδα με Goal/Goal και Over από το Europa League
Shutterstock

Δύο Goal/Goal είχαμε προτείνει την Τετάρτη για τα ματς του Champions League. Το ένα, στο ματς της Ατλέτικο Μαδρίτης με την Ίντερ, έγινε εύκολα. Στο άλλο παιχνίδι η Ντόρτμουντ προηγήθηκε στο 3ο λεπτό, αλλά η Αϊντχόφεν δεν κατάφερε να «απαντήσει» και στο τέλος δέχτηκε και δεύτερο τέρμα.

Τη σκυτάλη από το Champions League παίρνουν σήμερα τα άλλα 2 Κύπελλα Ευρώπης, το Europa League και το Europa Conference League. Ξεχωρίσαμε μία τριάδα με 2 Goal/Goal και 1 Over από το Europa League.

Ισόπαλο με 2-2 έληξε το πρώτο παιχνίδι της Ρέιντζερς με την Μπενφίκα στη Λισαβόνα. Και οι 2 ομάδες θέλουν τη νίκη στην αποψινή ρεβάνς στη Γλασκόβη. Θα βγουν στην επίθεση και λογικά θα γίνει 1 ανοιχτό ματς με γκολ και από τις 2. Το Goal/Goal είναι πιθανό, όπως και το Over. Ποντάρουμε στην πρώτη επιλογή.

Με το Over θα πάμε στο παιχνίδι της Σλάβια Πράγας με τη Μίλαν. Προβάδισμα για την πρόκριση πήρε η Μίλαν με τη νίκη της 4-2 στο πρώτο ματς. Η Σλάβια θέλει νίκη με 2 γκολ διαφορά για να οδηγήσει το ματς στην παράταση. Έδειξε και στο Μιλάνο ότι μπορεί να βάλει δύσκολα στη Μίλαν. Ικανή για να σκοράρει είναι και η ιταλική ομάδα. Λογικά θα μπουν πάνω από 2 γκολ και σήμερα.

Αμφίρροπο είναι το παιχνίδι της Αταλάντα με τη Σπόρτινγκ Λισαβόνας, με τις αποδόσεις να δίνουν πάντως προβάδισμα, λόγω και της έδρας, στην ιταλική ομάδα. Ισόπαλο με 1-1 έληξε το πρώτο παιχνίδι τους στη Λισαβόνα. Χαρακτηριστικό και των 2 ομάδων είναι ότι σκοράρουν με άνεση, αλλά δέχονται και γκολ. Η Αταλάντα προέρχεται από την εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Γιουβέντους. Το Goal/Goal έχει τύχη και στο σημερινό παιχνίδι της με τη Σπόρτινγκ.