Πολλά γκολ στο Λίβερπουλ!
Shutterstock

Πέρασαν οι προτάσεις μας την Τετάρτη από τη Super League και η τριάδα έδωσε απόδοση 4,67! Είχαμε επιλέξει τα Over 2,5 στα παιχνίδια Ολυμπιακός-Άρης (1,80) και ΠΑΟΚ-Λαμία (1,44) και το Goal/Goal στο ντέρμπι Παναθηναϊκός-ΑΕΚ (1,80).

Σήμερα θα ασχοληθούμε με τα 2 παιχνίδια της Premier League που έχει το κουπόνι. Η Λίβερπουλ λογικά θα επιστρέψει στην κορυφή της βαθμολογίας με νίκη κόντρα στην ουραγό της βαθμολογίας Σέφιλντ Γιουνάιτεντ. Χαμηλά είναι η απόδοση του «άσου» και δεν έχει αξία. Χαμηλά είναι και το Over 2,5. Πάμε με 1 γκολ παραπάνω, με το Over 3,5. Λογικά θα ξεφύγει το σκορ.

Στο ντέρμπι ανάμεσα στην Τσέλσι και τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ οι αποδόσεις δίνουν το προβάδισμα στη γηπεδούχο. Απογοήτευσε πάντως για μία ακόμα φορά το Σάββατο αφού παρότι έπαιζε με παίκτη παραπάνω από το 40’ δεν κατάφερε να κερδίσει την Μπέρνλι εντός έδρας. Παραχώρησε ισοπαλία με 2-2 αν και προηγήθηκε 2 φορές.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ προηγήθηκε στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων στο εκτός έδρας παιχνίδι της με την Μπρέντφορντ και ισοφαρίστηκε μετά από 3 λεπτά. Δεν κατάφερε να κρατήσει τη νίκη. Έχει μπροστά της το ντέρμπι με τη Λίβερπουλ, την Κυριακή, στο Old Trafford. Έχει καλή παράδοση στο Stamford Bridge με 4 ισοπαλίες και μία νίκη στις 5 τελευταίες επισκέψεις της. Μπορεί να φύγει αήττητη και σήμερα. Ποντάρουμε στη διπλή ευκαιρία Χ2.