Over από το Κύπελλο Αγγλίας
Shutterstock

Τη Δευτέρα η Λε Μαν προηγήθηκε στον αγώνα με τη Σατορού αλλά ισοφαρίστηκε 1-1 στις καθυστερήσεις και δεν πέρασε ο «άσος» του 1,91. Ισόπαλο με 1-1 έληξε και το άλλο παιχνίδι, της Οβιέδο με την Καρταγένα. Είχαμε ποντάρει στην Οβιέδο η οποία έσωσε τον βαθμό με πέναλτι στις καθυστερήσεις.

Οι δυσκολίες είναι μεγάλες και με το σημερινό πρόγραμμα. Προτιμήσαμε 2 Over από το Κύπελλο Αγγλίας. Γίνονται σήμερα οι επαναληπτικοί αγώνες του πρώτου γύρου. Σε περίπτωση νέας ισοπαλίας θα ακολουθήσει παράταση, ενώ αν δεν προκύψει νικητής η πρόκριση θα κριθεί στα πέναλτι.

Η Γκρίμσμπι είναι φαβορί στο παιχνίδι με τη Σλάου Τάουν. Στο ματς που έγινε στην έδρα της Σλάου Τάουν ήρθαν ισόπαλες με 1-1. Η Γκρίμσμπι προέρχεται από τη νίκη με 3-2 κατά της Μόρκαμ. Σκοράρει με άνεση στην έδρα της, αλλά δέχεται και γκολ. Το σκορ μπορεί να ξεφύγει. Ικανή για να βρει δίχτυα είναι και η Σλάου Τάουν, η οποία στο τελευταίο παιχνίδι της ηττήθηκε με 4-3 από την Γέλινγκ Γιουνάιτεντ. Αν σκοράρει θα γίνει πιο εύκολα το Over.

Προβάδισμα για την πρόκριση έχει και η Ντέρμπι στο εντός έδρας ματς με την Κρου. Η πρώτη αναμέτρησή τους έληξε ισόπαλη με 2-2. Σε καλή κατάσταση βρίσκεται η Ντέρμπι. Κέρδισε με 3-0 την Μπάρνσλεϊ και πέτυχε δεύτερη σερί στο πρωτάθλημα. Η Κρου επικράτησε με 1-0 της Νοτς Κάουντι. Θα ψάξει το γκολ και μπορεί να το πετύχει. Μπορεί να γίνει το Goal/Goal σε αυτό το ματς. Πιο ασφαλής επιλογή όμως δείχνει να είναι το Over.