Κροατία από το ημίχρονο!

Την Κυριακή ήρθε ένα ακόμα ταμείο για τη στήλη με επιλογές από τα προκριματικά του Euro 2024! Πέρασε η δυάδα με το Goal/Goal στο ματς Σκωτία-Νορβηγία (με απόδοση 1,84) και το Over στο παιχνίδι Ισπανία-Γεωργία (1,40).

Τα προκριματικά του Euro 2024 ολοκληρώνονται σήμερα και η Εθνική Ομάδα αντιμετωπίζει τη Γαλλία στην OPAP Arena. Χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον είναι το παιχνίδι αν και δεν νομίζουμε ότι θα αδιαφορήσουν και οι 2 ομάδες.

Η Εθνική θέλει τη νίκη για το γόητρο και για να πάει με ανεβασμένη την ψυχολογία στα play off όπου πρώτος αντίπαλός της θα είναι το Καζακστάν στην OPAP Arena. Η Γαλλία προέρχεται από το εντυπωσιακό 14-0 κόντρα στο Γιβραλτάρ και στόχος της είναι να ολοκληρώσει χωρίς απώλεια βαθμών τον όμιλο. Μετράει 7 νίκες με 27-1 τέρματα. Έχει το προβάδισμα για να πάρει και απόψε τη νίκη.

Το μοναδικό εισιτήριο που κρίνεται σήμερα το διεκδικούν στον 4ο όμιλο η Κροατία και η Ουαλία. Μετά την ισοπαλία με 1-1 που έφερε η Ουαλία το Σάββατο στην Αρμενία, έγινε ξανά φαβορί για την πρόκριση η Κροατία. Χρειάζεται τη νίκη στο εντός έδρας ματς με την αδιάφορη Αρμενία για να πάρει το εισιτήριο. Λογικά θα τα καταφέρει.

Κέρδισε εύκολα με 0-2 το Σάββατο εκτός έδρας τη Λετονία. Πέτυχε και τα 2 γκολ στο πρώτο ημίχρονο και «καθάρισε» από νωρίς τη νίκη. Κάτι ανάλογο θα επιδιώξει να κάνει και στο σημερινό ματς. Ποντάρουμε στον «άσο» της από το ημίχρονο.