Goal/Goal και Over από τη Super League

Την Τετάρτη πέρασαν οι «άσοι» της Λεβερκούζεν και της Παρί Σεν Ζερμέν σε συνδυασμό με τα Over στα παιχνίδια τους με την Μπόχουμ και την Μετς, αντίστοιχα. Ο Άρης όμως, ενώ είχε στα χέρια του τη νίκη στο ματς με την Λαμία, δέχτηκε την ισοφάριση 2-2 στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων και «έσπασε» ο «άσος» του.

Με τη Super League θα ασχοληθούμε σήμερα. Διεξάγονται οι 5 τελευταίοι αγώνες της χρονιάς. Κρίσιμο βαθμολογικά είναι το παιχνίδι του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Παναιτωλικό. Βρίσκονται στις 2 τελευταίες θέσεις, ο Παναιτωλικός με 10 βαθμούς και ο ΠΑΣ με 8. Νέο προπονητή θα έχει η ομάδα των Ιωαννίνων. Στον πάγκο θα καθίσει ο Μιχάλης Γρηγορίου και θέλει να συνδυάσει με νίκη το ντεμπούτο του.

Στην προηγούμενη αγωνιστική ο ΠΑΣ, αν και πέτυχε 2 γκολ, ηττήθηκε με 4-2 από την Κηφισιά.

Ο Παναιτωλικός βρέθηκε να χάνει από το 14’ με 0-2 από την ΑΕΚ, έβγαλε όμως αντίδραση, ισοφάρισε 2-2 και πήρε τον πολύτιμο βαθμό. Χαρακτηριστικό και των 2 ομάδων είναι ότι σκοράρουν με άνεση, αλλά το ίδιο εύκολα δέχονται και γκολ. Βρίσκουμε στο 1,98 το Goal/Goal και θα το τιμήσουμε.

Η δεύτερη επιλογή από τη Super League είναι με το Over στον αγώνα της Κηφισιάς με τον ΠΑΟΚ. Και οι 2 φέρνουν μεγάλα σκορ. Η Κηφισιά κέρδισε με 4-2 τον ΠΑΣ Γιάννινα και «ξεκόλλησε» από την τελευταία θέση. Στην έδρα της συχνά σκοράρει. Ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 1-4 του Αστέρα στην Τρίπολη και θέλει τη νίκη για να κλείσει το 2023 στην κορυφή της βαθμολογίας της Super League. Το ενδεχόμενο να μπουν πάνω από 2 γκολ είναι πιθανό.