Βρίσκουν δίχτυα η Γαλατασαράι και η Γιουνάιτεντ
Shutterstock

Η Μάντσεστερ Σίτι, αν και έχανε με 0-2 στο πρώτο ημίχρονο από τη Λειψία, έκανε την ανατροπή, κέρδισε με 3-2 και πέρασε ο «άσος» της σε συνδυασμό με το Over 2,5. Η άλλη επιλογή ήταν το Goal/Goal στο ματς της Γιουνγκ Μπόις με τον Ερυθρό Αστέρα. Πήρε τη νίκη με 2-0 η Γιουνγκ Μπόις και ο Ερυθρός Αστέρας δημιούργησε πολλές ευκαιρίες χωρίς να καταφέρει να σκοράρει!

Με Champions League θα πάμε και σήμερα με τα 2 παιχνίδια του 1ου ομίλου. Η Μπάγερν έχει εξασφαλίσει την πρόκριση με 4 νίκες σε ισάριθμα ματς. Υποδέχεται την Κοπεγχάγη και είναι φαβορί για μία ακόμα νίκη. Δεν έχει αξία ο «άσος» της, ενώ χαμηλά είναι και το Over 2,5.

Ποντάρουμε σε 1 γκολ παραπάνω, στο Over 3,5 για να ανέβει η απόδοση. Μπορεί να σκοράρει η Κοπεγχάγη και σε αυτή την περίπτωση το σκορ είναι πιθανό να ξεφύγει. Όπως έγινε χτες με τη Λειψία που πέτυχε πρώτη γκολ, σημείωσε και δεύτερο και τελικά μπήκαν 5 τέρματα με την ανατροπή από τη Σίτι.

Το άλλο ματς του ομίλου που ξεκινάει νωρίς, στις 19:45, είναι πολύ κρίσιμο. Η Γαλατασαράι και η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ διεκδικούν το δεύτερο εισιτήριο μαζί με την Κοπεγχάγη. Μαζί στη δεύτερη θέση με 4 βαθμούς βρίσκονται η Γαλατασαράι και η Κοπεγχάγη. Ένα βαθμό λιγότερο έχει η Γαλατασαράι.

Το ενδεχόμενο να σκοράρουν και οι 2 ομάδες στην Κωνσταντινούπολη είναι πιθανό. Στην προηγούμενη αναμέτρησή τους στην έδρα της Γιουνάιτεντ η Γαλατασαράι έκανε την έκπληξη και κέρδισε με 3-2. Σε όλα τα παιχνίδια της μέχρι τώρα στο Champions League πέτυχε και δέχτηκε γκολ. Η Γιουνάιτεντ βρήκε δίχτυα σε όλα τα ματς εκτός από το εντός έδρας με την Κοπεγχάγη το οποίο κέρδισε με 1-0 και γλίτωσε την ισοφάριση με το χαμένο πέναλτι στις καθυστερήσεις.