Ο ΟΠΑΠ κάνει κίνηση – ματ με τις τελικές στην εστία του Χάαλαντ

Επιβεβαιώθηκε χθες στο 26ο λεπτό το Ov 1,5 γκολ στο ημίχρονο στο Σάμροκ – Γιου Σι Ντι (4-0 τελικό) σε απόδοση 1,85. Αντιθέτως, η Σεντ Πάτρικς όχι μόνο δεν κέρδισε, αλλά έχασε κιόλας 2-1 από την Ντροχέντα με πέναλτι στο 95’.

Σήμερα κλέβει ασφαλώς την παράσταση ο μεγάλος τελικός του Τσάμπιονς Λιγκ ανάμεσα σε Μάν. Σίτι και Ίντερ. Από αυτόν προέρχονται και οι πέντε επιλογές μας.

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ – ΙΝΤΕΡ

Ξεκινάμε με τις τελικές στην εστία του Χάαλαντ. Ο ΟΠΑΠ προσφέρει το Ov 1,5 του Νορβηγού σταρ στο 1,72 συμπεριλαμβανομένης της παράτασης! Αυτή είναι μία κίνηση – ματ του εγχώριου Οργανισμού, καθώς οι υπόλοιπες εταιρίες δίνουν την ίδια απόδοση, αλλά μόνο για το 90λεπτο! Ο σούπερ σταρ της Σίτι έχει 2,5 σουτ στον στόχο μέσο όρο στο Τσάμπιονς Λιγκ. Στα διπλά ματς με Μπάγερν και Ρεάλ Μαδρίτης μέτρησε σε όλα τουλάχιστον δύο τελικές στην εστία. Δεν συζητάμε για τον επαναληπτικό με τη Λειψία, στον οποία έφτασε στις οκτώ σε 63 λεπτά αγώνα!

Αφήνουμε τον Χάαλαντ και πάμε στα τάκλιν του συμπαίκτη του Γουόκερ. Ζητάμε να κάνει τουλάχιστον δύο στο τιμιότατο 2,37. Στο Τσάμπιονς Λιγκ έχει 2,2 μέσο όρο ανά παιχνίδι. Με τη Ρεάλ Μαδρίτης έφτασε συνολικά σε δύο ματς τα οκτώ! Λογικό, αφού είχε στην πλευρά του τον Βινίσιους. Τώρα θα βρει μπροστά του τον Ντι Μάρκο, ο οποίος μπορεί κι αυτός να τον «ταλαιπωρήσει».

Συνεχίζουμε με τα κόρνερ της Ίντερ. Θέλουμε από την ομάδα του Ινζάγκι να πάρει τουλάχιστον τρία. Επειδή η λογική λέει ότι θα βρεθεί πρώτη πίσω στο σκορ, δεδομένα θα βγει κάποια στιγμή στην επίθεση για να ψάξει το γκολ. Επίσης, στο Τσάμπιονς Λιγκ ο μέσος όρος στα κόρνερ της είναι 5,1. Εμείς πάμε συντηρητικά και ψάχνουμε μόνο τρία.

Προτελευταία επιλογή είναι τα τάκλιν των Ιταλών. Επιθυμούμε να προβούν σε τουλάχιστον 16. Ο μέσος όρος τους στη διοργάνωση είναι 17,8. Η Σίτι είναι η τεχνική ομάδα στο ζευγάρι, θεωρούμε λογικό να δούμε τους παίκτες του Ινζάγκι να πέφτουν πιο συχνά στον αγωνιστικό χώρο για να σταματήσουν την μπάλα.

Κλείνουμε με ένα ειδικό στοίχημα που θέλει και την εύνοια της τύχης για να επιβεβαιωθεί. Ζητάμε να πάει έστω μία φορά στον VAR ο ρέφερι Μαρτσίνιακ. Αυτό μπορεί να συμβεί είτε σε ένα σκληρό μαρκάρισμα σε οποιοδήποτε σημείο του αγωνιστικού χώρου είτε σε μία δύσκολη φάση μέσα στην μεγάλη περιοχή οποιασδήποτε εκ των δύο ομάδων. Με το στιλ παιχνιδιού της Σίτι είναι εφικτό να δούμε να συμβαίνει είτε το ένα είτε το άλλο!