Goal και Over η Αργεντινή
Shutterstock

• Πρώτος ημιτελικός σήμερα στο Παγκόσμιο Κύπελλο

To 1 από τα 2 Over από τη Β’ Ολλανδίας πέρασε τη Δευτέρα, στο παιχνίδι  της Άλκμααρ Β’ με την Αϊντχόφεν Β’. Στον άλλο αγώνα, όπως αναμενόταν, η Τσβόλε κέρδισε την Χέλμοντ Σπορ αλλά ο «άσος» ήταν χαμηλά, προτιμήσαμε το Over και «κόλλησε» το ματς στο 1-0.

Το Παγκόσμιο Κύπελλο επιστρέφει σήμερα με τον πρώτο ημιτελικό ανάμεσα στην Αργεντινή και την Κροατία. Προβάδισμα έχει η Αργεντινή η οποία πάντως δεν εμπνέει εμπιστοσύνη.

Προηγήθηκε 2-0 με την Αυστραλία, δέχτηκε το αυτογκόλ και κινδύνευσε στο τέλος με ισοφάριση. Έκανε το 2-0 με την Ολλανδία και ισοφαρίστηκε 2-2 στις καθυστερήσεις.

Η Κροατία στάθηκε όρθια και στα 2 νοκ άουτ παιχνίδια, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ. Έχανε με 1-0 στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με την Ιαπωνία, ισοφάρισε στο δεύτερο, πήγε το ματς στην παράταση και πήρε την πρόκριση στα πέναλτι.

Κράτησε στο 0-0 τη Βραζιλία στην κανονική διάρκεια του προημιτελικού, έχανε με 1-0 στην παράταση, στο τέλος ισοφάρισε και πήρε το εισιτήριο στα πέναλτι.

Η Αργεντινή είναι πιο κοντά στην πρόκριση. Καλή επιλογή είναι και το Goal/Goal ενώ αν συνδυαστεί με το Over 2,5 ανεβάζει την απόδοση στο 2,80.