Προβάδισμα για την Ελδένσε απέναντι στην Αλκορκόν.
«Ανοιχτό» το Αρμενία – Κροατία
Shutterstock

Η Μιρανδές επιβεβαίωσε τη διπλή ευκαιρία του «1Χ» (απόδοση 1,63) κερδίζοντας 4-3 την Ανδόρρα. H Μπόκα Τζούνιορς από την άλλη, προηγήθηκε 2-0 της Αλμάγκρο στο ημίχρονο, αλλά δέχτηκε δύο γκολ στην επανάληψη (2-2 τελικό)! Πήρε τελικά την πρόκριση στα πέναλτι (4-3). Ήθελε απλά να χαλάσει τη δυάδα μας! Όσοι βέβαια έκαναν cash out (έδινε σχεδόν όλο το ποσό στο ημίχρονο), πληρώθηκαν.

Δύο οι επιλογές μας και σήμερα, προέρχονται από τη Β’ Ισπανίας και τα προκριματικά του Euro 2024.

ΑΡΜΕΝΙΑ – ΚΡΟΑΤΙΑ

Αναμέτρηση για το 4ο όμιλο της προκριματικής φάσης για το Euro 2024. Αμφότερες οι ομάδες έπαιξαν την περασμένη Παρασκευή. Η Αρμενία «τσίμπησε» βαθμό στην Τουρκία (1-1) και η Κροατία διέλυσε 5-0 τη Λετονία. Μοιράζονται τη 2η θέση, αλλά με τη γηπεδούχο να έχει ένα ματς περισσότερο. Οι Αρμένιοι δείχνουν καλά δείγματα γραφής μέχρι τώρα, δεν θα πέσουν αμαχητί. Θα ποντάρουμε το G/G ή Over, το οποίο έφεραν και στα 4/4 ματς της προκριματικής φάσης! Γενικότερα μετρούν 10/11 ανεξαρτήτως έδρας σε επίσημα και μη παιχνίδια. Στην έδρα τους έχουν 5/5!

Οι Κροάτες από την πλευρά τους, προέρχονται από 5/7 G/G ή Over μέσα – έξω σε όλες τις διοργανώσεις, καθώς και 4/7 στις εκτός έδρας υποχρεώσεις τους. Μακριά από τη χώρα τους σκοράρουν ανελλιπώς εδώ και οκτώ αγώνες. Κυνηγάμε είτε να δεχτούν γκολ είτε να βάλουν αυτοί τρία. Είναι ικανοί και για τα δύο!

ΕΛΔΕΝΣΕ – ΑΛΚΟΡΚΟΝ

Με αυτό το παιχνίδι ολοκληρώνεται η 5η αγωνιστική στη Β’ Ισπανίας, η οποία διεξάγεται κανονικά παρά τις υποχρεώσεις των εθνικών ομάδων. Το βλέπουμε στο 0-0, 1-0, γι’ αυτό και θα ποντάρουμε το «1Χ και Un 3,5». Η Ελδένσε το επιβεβαίωσε στην έδρα της στο μοναδικό ματς που έδωσε μέχρι τώρα (2-1 την πανίσχυρη Έιμπαρ). Σε αυτή το έφερε στους 16/22 αγώνες σε επίπεδο πρωταθλήματος! Ασύλληπτο ποσοστό. Αξίζει να αναφέρουμε εδώ, ότι πέρυσι παρέμεινε αήττητη στο «Νουέβο Άματ» στην Τερθέρα (12-7-0).

Η Αλκορκόν από την άλλη, δεν κέρδισε και σημειώθηκαν λιγότερα από τέσσερα τέρματα στα 2/4 εντός – εκτός ματς, καθώς και στα 4/8 μακριά από την έδρα της. Είναι ομάδα αρκετά σκληροτράχηλη στα μετόπισθεν, αλλά και δυσκοίλια μπροστά (τρία τέρματα ενεργητικό σε τέσσερα παιχνίδια). Για το 0-0 θα πάει στην αντίπαλό της κι όπως αναφέραμε και παραπάνω, μπορεί πράγματα να λήξει χωρίς τέρματα το 90λεπτο.