Επιλογές από την προκριματική φάση του Champions League.
Ξεσπάει η Φερεντσβάρος, παίρνει την πρόκριση η Σλόβαν
Shutterstock

Η Σέριφ Τιρασπόλ πήρε τη νίκη με 3-0 κόντρα στη Φαρούλ και προκρίθηκε στη 2η προκριματική φάση του Champions League. Πέρασε ο «άσος» της με απόδοση 1,82 που ήταν η βασική επιλογή μας την Τρίτη. Στο άλλο ματς η Χάκεν κέρδισε με 2-0 την Νιου Σεντς αλλά δεν έγινε το Over.

Με Champions League θα πάμε και σήμερα, με 1 Over και 1 «διπλό». Η Φερεντσβάρος έμεινε στο 0-0 στο πρώτο ματς με την Κλάκσβικ στα Νησιά Φερόες. Λογικά θα «καθαρίσει» την πρόκριση στη ρεβάνς στην έδρα της. Δεν έχει αξία όμως ο «άσος» της.

Μπορεί να ξεσπάσει σήμερα και το σκορ ίσως ξεφύγει. Θα ψάξει το γκολ και η Κλάκσβικ στις αντεπιθέσεις. Αν ανοίξει γρήγορα το σκορ η Φερεντσβάρος θα πρέπει να παίξει πιο ανοιχτά η φιλοξενούμενη. Ποντάρουμε στο Over.

Η Σλόβαν Μπρατισλάβας έπεσε θύμα έκπληξης στο πρώτο ματς στην έδρα της με την Χεσπεράνγκε. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 22’, ισοφάρισε στο 25’ αλλά έμεινε με 10 παίκτες στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Παρά το αριθμητικό μειονέκτημα πίεσε για να πετύχει δεύτερο γκολ κι έχασε ευκαιρίες. Θα πάει στο Λουξεμβούργο για τη νίκη και μπορεί να την πάρει. Το «διπλό» της πληρώνει καλά και θα το τιμήσουμε.