Εύκολο ταμείο την Κυριακή με τις νίκες από το ημίχρονο της Αγγλίας, της Πορτογαλίας και της Ιταλίας
Τριάδα με φαβορί από το EURO 2024
AP Photo/Michael Sohn

Άνετα κέρδισαν από το πρώτο ημίχρονο τα 3 φαβορί που είχαμε επιλέξει την Κυριακή. Πήγαμε εύκολα στο ταμείο, αφού η Αγγλία και η Ιταλία προηγήθηκαν με 2-0 από το 1ο  μέρος της Ουκρανίας και της Μάλτας, αντίστοιχα. Η Πορτογαλία έκανε πάρτι στο Λουξεμβούργο. Κέρδιζε με 0-4 στο 1ο ημίχρονο, πέτυχε άλλα 2 γκολ στο 2ο και επικράτησε με 0-6.

Σε φαβορί θα στηριχτούμε και σήμερα. Η Αυστρία έκανε πολύ καλή εμφάνιση στην πρεμιέρα και κέρδισε με 4-1 το ΑζερμπαΪτζάν. «Καθάρισε» το ματς από το 1ο ημίχρονο. Κάτι ανάλογο μπορεί να κάνει και απόψε κόντρα στην Εσθονία η οποία είχε ρεπό στην 1η αγωνιστική και σε φιλικό παιχνίδι ηττήθηκε 1-0 από την Ουγγαρία, με γκολ που δέχτηκε στο 1ο ημίχρονο. Χαμηλή είναι η απόδοση της Αυστρίας, ανεβαίνει ο «άσος» της αν παιχτεί από το ημίχρονο.

Η Ουγγαρία θέλει να μπει με το δεξί στον όμιλό της. Είναι δυνατή στην έδρα της κι έχει το προβάδισμα στο ματς με τη Βουλγαρία, η οποία απογοήτευσε στην πρεμιέρα κι έχασε με 1-2 στο γήπεδό της από το Μαυροβούνιο. Ποντάρουμε στον «άσο».

Η Πολωνία δεν κατάφερε να προβάλει αντίσταση στην Τσεχία κι έχασε με 3-1 στο ντεμπούτο του Φερνάντο Σάντος στον πάγκο της. Περιθώρια για απώλειες δεν υπάρχουν και η νίκη είναι μονόδρομος στο αποψινό παιχνίδι με την Αλβανία, η οποία είχε ρεπό στην 1η αγωνιστική και εκτός έδρας συνήθως αποδυναμώνεται. Έχει τύχη και αυτός ο «άσος».