Τριάδα με 2 φαβορί και 1 Goal/Goal

Σκόραραν και η Μαρσέιγ και η Μονακό, ήρθαν ισόπαλες με 1-1 και πέρασε το Goal/Goal. Περίπατο έκανε η Σεβίλλη, κέρδισε με 3-0 την Έλτσε και επιβεβαιώθηκε ο «άσος» από το πρώτο ημίχρονο. Τη ζημιά όμως το Σάββατο μας την έκανε η Αταλάντα. Κέρδισε με 2-0 την Σαμπντόρια αλλά δεν μπήκε τρίτο γκολ σε αυτό το ματς για να περάσει το Over.

Δύο φαβορί και 1 Goal/Goal είναι οι επιλογές από το κυριακάτικο κουπόνι. Η Γιουβέντους προσπαθεί να συνέλθει από το σοκ της αφαίρεσης 15 βαθμών. Προέρχεται από το 3-3 με την Αταλάντα.

Υποδέχεται την φορμαρισμένη Μόντζα την οποία πρόσφατα κέρδισε με 2-1 για το Κύπελλο. Έχει μπροστά της, την Πέμπτη, το ντέρμπι του Κυπέλλου με τη Λάτσιο. Θέλει μία νίκη για να ανέβει η ψυχολογία της και μπορεί να την πάρει.

Η ΑΕΚ έκανε την ανατροπή στα τελευταία λεπτά του αγώνα με τον Ιωνικό και έφυγε με 1-2 από τη Νίκαια. Εκμεταλλεύτηκε την ήττα με 0-3 του Παναθηναϊκού από τον ΠΑΟΚ και τον πλησίασε στον 1 βαθμό.

Με νίκη σήμερα στην OPAP Arena κόντρα στον Άρη ανεβαίνει στην κορυφή, έστω προσωρινά αφού ο Παναθηναϊκός παίζει αύριο στην Τρίπολη με τον Αστέρα. Μόνο νίκες έχει εντός έδρας και το πιθανότερο είναι να συνεχίσει το σερί των επιτυχιών.

Το Goal/Goal είναι από την Bundesliga, στο ντέρμπι Λεβερκούζεν-Ντόρτμουντ. Σκοράρουν και οι 2 με άνεση, αλλά δέχονται και γκολ. Βρήκαν δίχτυα και στις 5 τελευταίες αναμετρήσεις τους στο Λεβερκούζεν (1-1, 3-4, 4-3, 2-1, 3-4). Το Goal/Goal είναι πιθανό, όπως και το Over 2,5.