Προβάδισμα για την πρόκριση η Μπενφίκα
AP
AP

«Κόλλησαν» στο 1 γκολ τα 2 χτεσινά ματς του Champions League. Η Μίλαν πέτυχε νωρίς το γκολ στο παιχνίδι με την Τότεναμ και έμεινε το 1-0 έως το τέλος. Η Μπάγερν σκόραρε στο 2ο ημίχρονο και πήρε τη νίκη με 0-1 στο ντέρμπι με την Παρί Σεν Ζερμέν. Λάθος ήταν η επιλογή μας με τα Over.

Πάμε να δούμε τα σημερινά παιχνίδια από την κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση. Η Μπενφίκα προκρίθηκε πρώτη και αήττητη από έναν δύσκολο όμιλο, με Παρί Σεν Ζερμέν, Γιουβέντους και Μακάμπι Χάιφα. Προηγείται στην Πορτογαλία, τρέχει αήττητο σερί 6 αγώνων (5-1-0) και θα κυνηγήσει τη νίκη στο Βέλγιο για να τελειώσει από σήμερα την πρόκριση.

Η Κλαμπ Μπριζ προκρίθηκε για πρώτη φορά στην ιστορία της στη φάση των «16» του Champions League. Πήρε τη δεύτερη θέση στον όμιλο, πίσω από την Πόρτο και πάνω από τη Λεβερκούζεν και την Ατλέτικο Μαδρίτης. Αυτή την περίοδο πάντως δεν βρίσκεται σε καλή κατάσταση. Έχει μόλις μία νίκη στα 10 τελευταία ματς (1-7-2). Δύσκολα θα καταφέρει να κόψει τον δρόμο της Μπενφίκα προς την προημιτελική φάση.

Στο άλλο αποψινό παιχνίδι της Ντόρτμουντ με την Τσέλσι ουσιαστικά δεν υπάρχει φαβορί. Οι αποδόσεις είναι περίπου μοιρασμένες. Ένα … κλικ έχει δοθεί στην Ντόρτμουντ λόγω έδρας, αλλά και επειδή είναι αήττητη στο 2023 με 6 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια.

Η Τσέλσι ενισχύθηκε στις μεταγραφές, όμως … ψάχνεται και δεν μπορεί να σηκώσει κεφάλι. Έμεινε στο 1-1 με την Γουέστ Χαμ, συμπλήρωσε 3 σερί ισοπαλίες και πλέον βρίσκεται στην 10η θέση της Premier League, αρκετά μακριά από τα ευρωπαϊκά εισιτήρια.

Αποφεύγω το σημείο και ποντάρω στο Goal/Goal. Η Ντόρτμουντ σκοράρει με άνεση στην έδρα της. Στη φάση των ομίλων είχε 5 Goal/Goal σε 6 παιχνίδια. Η Τσέλσι σκόραρε στους 5 τελευταίους αγώνες της στον όμιλο, στους 3 δέχτηκε και γκολ. Δεν πρόκειται να κλειστεί, θα ψάξει το γκολ και μπορεί να το πετύχει.