Πολλά γκολ στο ντέρμπι της Premier League

Δύο στα τρία χτες για τη στήλη. Πέρασαν οι συνδυασμοί «άσου» και Over 1,5 στα παιχνίδια Τότεναμ-Έβερτον (2-0) με απόδοση 1,78 και Άρης-Ιωνικός 2-1 με απόδοση 1,81. Μας «χάλασε» όμως την τριάδα η Βαλένθια, ο τρίτος συνδυασμός «άσου» και Over 1,5 με απόδοση 1,72 στο παιχνίδι της με την Έλτσε. Βρέθηκε πίσω στο σκορ, «γύρισε» το ματς πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο με 2 γκολ του Καβάνι, αλλά αντί να το «καθαρίσει» δέχτηκε την ισοφάριση 2-2 από την ουραγό Έλτσε.

Από το κυριακάτικο κουπόνι οι επιλογές είναι με 3 Over, 1 από την Premier League και 2 από τη Serie A. Λογικά θα δούμε ωραίο θέαμα με πολλά γκολ στο ντέρμπι της Premier League, Λίβερπουλ-Μάντσεστερ Σίτι. Θέλει μόνο τη νίκη η Λίβερπουλ, αφού έχει μείνει πολύ πίσω στη βαθμολογία. Προέρχεται από το εντυπωσιακό 1-7 κατά της Ρέιντζερς στο Champions League με τον Σαλάχ που μπήκε αλλαγή να πετυχαίνει 3 γκολ σε 6 λεπτά και να κάνει το πιο γρήγορο χατ τρικ στην ιστορία τη διοργάνωσης.

Η Μάντσεστερ Σίτι μπορεί να έμεινε στο 0-0 με την Κοπεγχάγη, αλλά εξασφάλισε την πρόκριση και δεν φόρτσαρε από τη στιγμή που νωρίς βρέθηκε με 10 παίκτες. Στο πρωτάθλημα «βγάζει φωτιές» με τον Χάαλαντ να βρίσκεται σε εκπληκτική κατάσταση και να πετυχαίνει το 1 γκολ μετά το άλλο.

Στην Ιταλία παίζουν μεταξύ τους 2 από τις πιο φορμαρισμένες ομάδες αυτή την εποχή η Λάτσιο και η Ουντινέζε. Κέρδισε με το ίδιο σκορ 4-0 η Λάτσιο τα 3 τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα με την Κρεμονέζε, τη Σπέτσια και τη Φιορεντίνα. Η Ουντινέζε προερχόταν από 6 σερί νίκες, οι 4 πιο πρόσφατες με Over, πριν έρθει ισόπαλη 2-2 με την Αταλάντα. Και οι 2 ομάδες φέρνουν μεγάλα σκορ και το πιθανότερο είναι να συνεχίσουν τα Over.

Φαβορί είναι η Νάπολι κόντρα στην Μπολόνια, σε ένα ακόμα παιχνίδι που περιμένουμε να μπουν πάνω από 2 γκολ. Η γηπεδούχος μετράει 4 Over στα 5 τελευταία ματς πρωταθλήματος και η φιλοξενούμενη 3 στα 5. Πάνω από 2 γκολ σημειώθηκαν στις 5 τελευταίες αναμετρήσεις τους στην έδρα της Νάπολι (3-1, 3-2, 1-2, 3-1, 3-0).