Πολλά γκολ στο «Μπερναμπέου»
AP
AP

O συνδυασμός «άσου» και Over 1,5 πέρασε πολύ εύκολα στο ματς της Μάντσεστερ Σίτι με τη Λειψία. Σε τρελά κέφια ήταν ο Χάαλαντ. Πέτυχε 5 γκολ και η Σίτι συνέτριψε 7-0 τη Λειψία! Η άλλη επιλογή όμως δεν πέρασε, το Goal/Goal στο ματς της Πόρτο με την Ίντερ. Δύο δοκάρια είχαν οι Πορτογάλοι στις καθυστερήσεις και η Ίντερ με το 0-0 πήρε την πρόκριση για τα προημιτελικά του Champions League.

Η φάση των «16» ολοκληρώνεται σήμερα με τα 2 τελευταία παιχνίδια. Η Ρεάλ είναι αγκαλιά με το εισιτήριο της πρόκρισης μετά τη μεγάλη νίκη της στο «Άνφιλντ» με 2-5 κατά της Λίβερπουλ. Η λογική λέει ότι θα δούμε πολλά γκολ και στη ρεβάνς.

Η Λίβερπουλ χρειάζεται νίκη με 3 γκολ διαφορά για να πάει το ματς στην παράταση. Θα βγει από την αρχή στην επίθεση. Η Ρεάλ θα προσέξει για να μη δεχτεί γκολ αλλά δεν πρόκειται να δώσει χώρο στην αντίπαλό της. Θα κυνηγήσει τη νίκη και στη ρεβάνς. Πάμε με το Over.

Στο άλλο ζευγάρι η Νάπολι έχει το προβάδισμα για την πρόκριση μετά τη νίκη της με 0-2 στην Φρανκφούρτη κατά της Άιντραχτ. Δεν πρόκειται να στηριχτεί σε αυτή την επιτυχία. Ξέρει πολύ καλά ότι αν επαναπαυτεί στο σκορ του πρώτου αγώνα μπορεί να μπει σε περιπέτειες. Θα παίξει για τη νίκη και το πιθανότερο είναι να την πάρει. Έδειξε και στην Φρανκφούρτη ότι είναι ανώτερη από την Άιντραχτ.

Συνήθως η Νάπολι δεν σταματάει όταν πετυχαίνει το πρώτο γκολ. Ψάχνει και το δεύτερο και το σημειώνει. Μετά «κόβει» ταχύτητα. Το έκανε και το Σάββατο στο 2-0 κατά της Αταλάντα. Για να ανέβει η απόδοση του «άσου» της Νάπολι τον συνδυάζουμε με το Over 1,5.