Over από το Champions League

Ο Παναθηναϊκός πήρε την πρόκριση για την τρίτη προκριματική φάση του Champions League αλλά δεν πέρασε ο «άσος» του στον αγώνα ρεβάνς με την Ντνίπρο. Τον είχαμε επιλέξει μαζί με το Over 1,5 που ήρθε εύκολα με το 2-2. Πέρασε η άλλη επιλογή μας από το Champions League, το Goal/Goal στο παιχνίδι Ολίμπια Λουμπλιάνα-Λουντογκόρετς.

Από το Champions League ξεχωρίσαμε σήμερα 2 Over. Το πρώτο είναι στο ματς της Γκενκ με τη Σερβέτ. Η πρόκριση είναι ανοιχτή μετά το 1-1 του πρώτου αγώνα στην Ελβετία. Η Γκενκ προηγήθηκε με 0-1, έχασε ευκαιρίες και για άλλα γκολ, αλλά όταν δέχτηκε την ισοφάριση δεν ρίσκαρε και αρκέστηκε στην ισοπαλία. Τώρα παίζει στην έδρα της κι έχει το προβάδισμα. Μπορεί να πάρει τη νίκη και το εισιτήριο για την τρίτη προκριματική φάση. Η Σερβέτ είναι ικανή να σκοράρει και στη ρεβάνς. Σε αυτή την περίπτωση μπορεί να γίνει πιο εύκολα το Over.

Δυνατό φαβορί είναι η Γαλατασαράι στον αγώνα με τη Ζαλγκίρις Βίλνιους. Έγινε η έκπληξη στην πρώτη αναμέτρησή τους. Η Γαλατασαράι ήταν φαβορί για τη νίκη και βρέθηκε να χάνει με 1-0 . Μέσα σε 3 λεπτά (στο 75’ και στο 78’) «γύρισε» το ματς αλλά δέχτηκε την ισοφάριση 2-2 στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Λογικά δεν θα έχει πρόβλημα για να προκριθεί στη ρεβάνς. Μιλάμε για μία ομάδα που έχει ξοδέψει πολλά λεφτά σε μεταγραφές και η αξία του ρόστερ της ξεπερνάει τα 200 εκατομμύρια ευρώ. Το σκορ μπορεί να ξεφύγει αφού η Γαλατασαράι δεν θα αρκεστεί στο 1 γκολ. Θα προσπαθήσει να σκοράρει και η Ζαλγκίρις. Πάμε κι εδώ με το Over, με οδηγό το 2-2 του πρώτου ματς.