Νίκη με Over 1,5 η Μάντσεστερ Σίτι στον τελικό του Super Cup
Shutterstock

Πέρασαν οι 2 από τις 3 επιλογές της στήλης στους χτεσινούς αγώνες του Champions League, τα 2 Goal/Goal στα παιχνίδια Σερβέτ-Ρέιντζερς με απόδοση 1,61 και Στουρμ Γκρατς-Αϊντχόφεν με 1,61.

Την τριάδα «χάλασε» το ματς της Μόλντε με την Κλάκσβικ. Είχαμε προτείνει το Over, αλλά η Μόλντε αν και άνοιξε νωρίς το σκορ έμεινε στο 1-0 και ισοφάρισε το σκορ του πρώτου αγώνα. Το ματς πήγε στην παράταση, οι Νορβηγοί σκόραραν άλλη μία φορά και πήραν την πρόκριση για τα play off.

Σήμερα δεν γίνονται αγώνες των Κυπέλλων Ευρώπης, επειδή στις 22:00 στο γήπεδο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» διεξάγεται ο τελικός του Super Cup, ανάμεσα στη Μάντσεστερ Σίτι και τη Σεβίλλη.

Δυνατό φαβορί είναι η Σίτι αλλά ο «άσος» της έχει μικρή απόδοση. Τον συνδυάζουμε με το Over 1,5. Μπορεί να πετύχει πάνω από 1 γκολ. Προέρχεται από την εύκολη νίκη με 0-3 κατά της Μπέρνλι στην πρεμιέρα της Premier League. Η Σεβίλλη απογοήτευσε στο πρώτο παιχνίδι της στο ισπανικό πρωτάθλημα και ηττήθηκε εντός έδρας με 1-2 από τη Βαλένθια.

Στο League Cup της Αγγλίας ολοκληρώνεται σήμερα ο πρώτος γύρος με τον αγώνα της ΚΠΡ με την Νόργουιτς.

Ποντάρουμε στο Goal/Goal που ήρθε και στις 2 τελευταίες αναμετρήσεις τους στην έδρα της ΚΠΡ (1-3, 1-1). Και οι 2 σκοράρουν αλλά και δέχονται γκολ. Η ΚΠΡ προέρχεται από την σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 1-2 κόντρα στην Κάρντιφ. Η Νόργουιτς ήρθε ισόπαλη με 4-4 στην έδρα της Γουέστ Μπρομ. Προηγήθηκε με 2-3 και 3-4 και δέχτηκε το τέταρτο γκολ στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων.