Η χρονιά κλείνει με γκολ στην Αγγλία!
Shutterstock

Το ταμείο χάθηκε την Παρασκευή από 1 γκολ που δεν πέτυχε η Γουέστ Χαμ. Το Goal/Goal δεν έγινε στο παιχνίδι της με την Μπρέντφορντ αφού δεν μπόρεσε να «απαντήσει» στα 2 γκολ που πέτυχε από το πρώτο ημίχρονο η φιλοξενούμενη. Οι άλλες 2 επιλογές πέρασαν, ο συνδυασμός «άσου» και Over στο ματς της Λίβερπουλ με τη Λέστερ και το «διπλό» της Ρεάλ Μαδρίτης στο παιχνίδι με τη Ρεάλ Βαγιαδολίδ.

Τελευταία ημέρα του 2022 σήμερα και το ενδιαφέρον επικεντρώνεται στην Premier League. Και οι 3 επιλογές είναι από το κορυφαίο ποδοσφαιρικό πρωτάθλημα.

Η Μάντσεστερ Σίτι είναι «καυτό» φαβορί στο ματς με την Έβερτον αλλά ο «άσος» της δεν έχει αξία, όπως και το Over 2,5. Πάμε με 1 γκολ περισσότερο, με το Over 3,5. Η Σίτι προέρχεται από την εκτός έδρας νίκη με 1-3 κατά της Λιντς. Συχνά κερδίζει με μεγάλα σκορ, ειδικά στην έδρα της.

Φαβορί είναι και η Νιούκαστλ στο παιχνίδι με την Λιντς. Πραγματοποιεί εντυπωσιακή πορεία και δείχνει ικανή για να πάρει το εισιτήριο για το Champions League. Ο «άσος» της όμως έχει πέσει στο 1,40. Το Over 2,5 είναι πιο ψηλά στο 1,55. Τη Δευτέρα η Νιούκαστλ κέρδισε εύκολα με 0-3 τη Λέστερ. Μπορεί να γίνει το Over 2,5 και στο σημερινό παιχνίδι της με την Λιντς. Ικανή για να σκοράρει είναι και η φιλοξενούμενη.

Κλείνουμε με το βραδινό παιχνίδι, της Μπράιτον με την Άρσεναλ. Δύσκολη είναι η αποστολή της πρωτοπόρου του πρωταθλήματος. Η Μπράιτον βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση, όπως έδειξε και στην εκτός έδρας νίκη της με 1-3 κατά της Σαουθάμπτον. Η Άρσεναλ, αν και βρέθηκε να χάνει με 0-1 στο πρώτο ημίχρονο από την Γουέστ Χαμ, έκανε την ανατροπή και κέρδισε με 3-1. Πιθανό είναι το σενάριο να σκοράρουν και οι 2 ομάδες. Ποντάρουμε στο Goal/Goal.

Καλή χρονιά σε όλους! Με υγεία και πολλά κέρδη!