Η Σοσιεδάδ κατεβάζει βασική ενδεκάδα στην Κορία
Shutterstock

Το χθεσινό βράδυ δεν κύλησε ευχάριστα για τη στήλη μας. Η Διοθεσάνο απέτυχε να σκοράρει με τη Χετάφε (0-2) και το Γκιχουέλο – Βιγιαρεάλ έμεινε στο 1-1 από το 41’! Εδώ, το… κερασάκι στην τούρτα ήταν ότι έγινε Over στο τρίτο λεπτό της παράτασης (1-2 τελικό).

Συνεχίζουμε και απόψε με το Κύπελλο Ισπανίας όπου επιλέγουμε δύο Over.

ΤΟΡΕΜΟΛΙΝΟΣ – ΣΕΒΙΛΛΗ

Μονό παιχνίδι για τον δεύτερο γύρο, τις δύο ομάδες χωρίζουν τρεις κατηγορίες. Η Τορεμολίνος είναι 16η στον 4ο όμιλο στη Δ’. Το ύψος του σκορ εξαρτάται αποκλειστικά από τη Σεβίλλη. Μπορεί να φέρει το Over και μόνη της. Εδειξε τα… δόντια της στο τελευταίο φιλικό της προετοιμασίας της, καθώς… ισοπέδωσε 7-0 τη Φόλενταμ (18η στην Α’ Ολλανδίας). Η αποστολή που ανακοίνωσε έχει αρκετούς πρωτοκλασάτους παίκτες (Νάβας, Ράκιτιτς, Μιρ), ενώ αξίζει να αναφέρουμε ότι υποχρεωτικά θα πρέπει να υπάρχουν τουλάχιστον επτά παίκτες της πρώτης ομάδας στον αγωνιστικό χώρο. Η γηπεδούχος προέρχεται από 3/4 Over τόσο εντός – εκτός όσο και στο «Ποθουέλο» (όλα και G/G). Επίσης, ήταν Over και το ματς του πρώτου γύρου με την Ουέσκα (Β’, 2-2).

ΚΟΡΙΑ – ΣΟΣΙΕΔΑΔ

Μονός αγώνας για τον δεύτερο γύρο, τις δύο ομάδες χωρίζουν τρεις κατηγορίες. Η Κορία βρίσκεται στην 5η θέση του 5ου ομίλου στη Δ’. Η Σοσιεδάδ θα κατεβάσει ως επί το πλείστον βασικούς ώστε να έχει το… κεφάλι του ήσυχο ο τεχνικός Ιμανόλ. Και εδώ το ύψος του σκορ εξαρτάται από τα… κέφια του «θηρίου». Στον προηγούμενο γύρο… διέλυσε 4-1 την Καθαλέγας (Ε’) σημειώνοντας τρία γκολ σε τέσσερα λεπτά (76’ – 80’). Επίσης, ήταν Over τα 3/4 επίσημα και μη παιχνίδια της. Εκτός έδρας μετράει 3/3 Over, όλα και G/G. Η γηπεδούχος σκοράρει ανελλιπώς στο «Λα Ισλα» από τις 9/4/22 (12 συνεχόμενα ματς). Ακόμη καλύτερα θα είναι για εμάς εάν καταφέρει να βρει δίχτυα κι απόψε.