Δυάδα με Goal/Goal από Νορβηγία και Ιταλία

Εντελώς έξω πέσαμε με τον τελικό του Europa League. Βλέπαμε Λεβερκούζεν και η γερμανική ομάδα δεν … εμφανίστηκε στον τελικό! Είχε μείνει στους πανηγυρισμούς για την κατάκτηση του πρωταθλήματος. Η Αταλάντα πιο εύκολα και από ότι θα περίμενε ο πιο φανατικός οπαδός της κέρδισε με 3-0 και πανηγύρισε το πρώτο της ευρωπαϊκό τρόπαιο.

Δύο Goal/Goal είναι οι σημερινές προτάσεις μας. Το πρώτο είναι από τη δεύτερη κατηγορία της Νορβηγίας στο παιχνίδι της Λιν με τη Σάντνες. Και οι 2 πετυχαίνουν αλλά και δέχονται γκολ στους περισσότερους αγώνες τους.

Η Λιν ισοφάρισε 2-2 τη Στάμπαεκ με γκολ που πέτυχε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων και συμπλήρωσε 5 σερί Goal/Goal! Η Σάντνες επέστρεψε στις νίκες μετά από 4 αγωνιστικές. Κέρδισε με 2-1 την Μπρίνε και έφερε το 7ο Goal/Goal στα 8 τελευταία παιχνίδια της.

Το δεύτερο Goal/Goal είναι από την Ιταλία. Ξεκινάει σήμερα η τελευταία αγωνιστική με την αναμέτρηση της Κάλιαρι με τη Φιορεντίνα. Δίνει νωρίτερα τον αγώνα της η Φιορεντίνα λόγω του τελικού του Europa Conference League με τον Ολυμπιακό.

Η Κάλιαρι εξασφάλισε την παραμονή της στην κατηγορία με την εκτός έδρας νίκη 0-2 κατά της Σασουόλο. Εντός έδρας μετράει 9 σερί Goal/Goal! Η Φιορεντίνα ήρθε ισόπαλη 2-2 με την Νάπολι και παρέμεινε στην 8η θέση.

Έχει 2 παιχνίδια ακόμα να δώσει, αφού υπάρχει και το ματς με την Αταλάντα που αναβλήθηκε και θα διεξαχθεί στις 2 Ιουνίου. Έφερε το 4ο σερί Goal/Goal στο πρωτάθλημα. Δεν έχουν λόγο να κλειστούν η Κάλιαρι και η Φιορεντίνα και το πιθανότερο είναι να σκοράρουν και οι δύο.