7ος χρόνος, ημέρα 2227η
Δευτέρα, 6 Δεκεμβρίου 2021

ΕΟΔΥ: Πού θα πραγματοποιούνται δωρεάν rapid test την Δευτέρα

ΕΟΔΥ: Πού θα πραγματοποιούνται δωρεάν rapid test την Δευτέρα
Eurokinissi

Σε 171 κεντρικά σημεία σε ολόκληρη την επικράτεια ΚΟΜΥ του ΕΟΔΥ θα πραγματοποιούν δωρεάν rapid test για την ανίχνευση κρουσμάτων κορονοϊού.

Η έκδοση ψηφιακής βεβαίωσης αποτελέσματος για τους διαγνωστικούς ελέγχους COVID-19 πραγματοποιείται από το gov.gr, στην υπηρεσία «Βεβαίωση αρνητικού διαγνωστικού ελέγχου κορωνοϊού COVID-19». Η σύνδεση με τη συγκεκριμένη υπηρεσία απαιτεί τους προσωπικούς κωδικούς πρόσβασης στο taxisnet.

Για τους μη εμβολιασμένους πολίτες η ψηφιακή βεβαίωση αρνητικού αποτελέσματος από το gov.gr είναι διαθέσιμη μόνον εφόσον ο έλεγχος έχει πραγματοποιηθεί σε ιδιωτικό διαγνωστικό κέντρο

Τα 171 σημεία όπου θα διενεργούνται δωρεάν rapid tests

Δ. Αμαρουσίου, Πλατεία Ευτέρπης (ΗΣΑΠ), 09:00 -15:00

Δ. Ηλιούπολης, Κεντρική πλατεία Ηλιούπολης, 09:00-15:00

Δ. Πειραιά, Πλατεία Κανάρη, Πασαλιμάνι, 09:30 -15:00

Δ. Αλίμου, Καλαμακίου και Ποσειδώνος (δημοτικό parking στο ύψος της πεζογέφυρας), 09:30 -15:00

Δ. Διονύσου, Πολιτιστικό κέντρο Άνοιξης, Κανάρη 3, 09:30 -15:00

Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος, Ίλιον, 09:00 -15:00

Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο, Στρ. Καραϊσκάκη 138 &Ευπαύλεως, Χαϊδάρι, 09:00-15:00

Δ. Ελευσίνας, Πολιτιστικό Κέντρο Κίμωνος & Παγκάλου, απέναντι από Εκκλησία Αγίου Γεωργίου, 09:30-15:00

Δ. Γλυφάδας, παλιό Δημαρχείο Γλυφάδας, απέναντι από Εκκλησία Αγίου Κων/νου, Βασ. Κων/νου, 09:30-15:00

Δ. Κηφισιάς, Αγίας Παρασκευής 57, Κάτω Κηφισιά, 09:30-15:00

Δ. Περιστερίου, Δημοτικά καταστήματα -γραφεία Ερυθρού Σταυρού έναντι της πλατείας Δημαρχείου -στάση «Μετρό Περιστέρι», 12:00-18:00

Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη) 10:00-17:00.

Δ. Πυλαίας, Α ΚΑΠΗ, Πολυτεχνείου 11 ,έναντι αστυνομικού τμήματος, 09:30 – 15:00.

Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 12:30-18:00.

Δ. Κορδελιού- Ευόσμου, ισόγειο δημαρχείου Ευόσμου, Π. Μελά 24, 09:30-15:00

Δ. Αμπελοκήπων-Μενεμένης,Β ΚΑΠΗ Αμπελοκήπων, Ελευθερίας 55, 09:00-15:00

Άνω Πόλη, 7ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονικης, Ακροπόλεως 14, 09:00 – 15:00.

Κάτω Τούμπα, 8ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Αρτάκης 9, 09:00 – 15:00.

Τριανδρία, 14ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Ηρώων 4, 09:00 – 15:00.

Χαριλάου, 6ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Νούκα Στέφανου 10, 09:00 – 15:00.

Ιατρείο ΕΟΔΥ στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00.

Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30.

Αιτωλοακαρνανία, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, Τρικούπη Σπυρίδωνος 31, 08:30-14:30

Αιτωλοακαρνανία, κοινοτικό κτίριο, Ίδρυμα Τσώνη, Ναύπακτος, 09:00-14:00

Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, Παλαιά Λαχαναγορά, 08:30-13:30

Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, ΚΑΠΗ Αγίου Δημητρίου, 08:30-13:30

Άνδρος, Χώρα Κ.Υ. Άνδρου, 09:00-17:00

Άνδρος, Μπατσί Άνδρου πλησίον ΚΕΠ, 10:00-16:00

Αργολίδα, Αίθουσα “ΔΑΝΑΗ” Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος 09:00-15:00

Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο 09:00-15:00

Αργολίδα, Προαύλιος χώρος Ι.Ν Αγ. Ιωάννη Ελεήμονος, Λυγουριό, 10:30-14:30

Αρκαδία, Πλατεία Αγίου Βασιλείου, Τρίπολη, 09·00-14:00

Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 08:00-13:00

Άρτα, Κέντρο Υγείας Άρτας, 09:00-15:00

Άρτα, Γενικό Νοσοκομείο Άρτας, 09:00-15:00

Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, Ρήγα Φεραίου 58, 08:30-20:30

Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αιγίου, Οίκημα Μάνας και Παιδί, Κλεισούρας 1, 09:00-15:00

Αχαΐα, Κάτω Αχαΐα, Πολιτιστικό Κέντρο Μελίνα Μερκούρη, Δημοκρατίας 1, 09:00-16:00

Αχαΐα, Σκιαδά, Κοινοτικό Γραφείο Σκιαδά, 09:00-14:30

Βοιωτία, Κέντρο Υγείας Θήβας, 09.00-15.00

Βοιωτία, Παλιό Δημαρχείο Λιβαδειάς, 09.00-14.00

Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ ,Ζιάκα 23, 08:30-15:30

Γρεβενά, Δημαρχείο Γρεβενών, 08:30-15:00

Δράμα, Κέντρο Ενημέρωσης Δράμας, πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14:00

Δράμα, Νικηφόρος, 08:30-11:00

Δράμα, Καλλίφυτο , 09:00-13:30

Δράμα, Κοινότητα Χωριστής, 11:15- 13:30

Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:30-15:30

Έβρος, Δημαρχείο Φερρών, Δημοτική Ενότητα Φερρών, 09:30-13:30

Έβρος, ΚΑΠΗ Διδυμοτείχου, 25ης Μαιου 145, 12:30-14:30

Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:00 – 16.00

Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00

Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμένας, Αίθουσα ΟΛΝΕ, 08:00-14:00

Εύβοια, Χαλκίδα, 4ο ΚΑΠΗ Χαλκίδας, 7ου Συντάγματος Πεζικού 20, Περιοχή Πειραϊκή Πατραϊκή, 09:00-15:00

Ευρυτανία, Καρπενήσι ΚΑΠΗ 8:30-13:00

Ζάκυνθος, ΚΥ Πρώην ΙΚΑ, 09:00-15:00

Ζάκυνθος, Λαγώποδο, 09:00-11:00

Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία – πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-17:00

Ηλεία, Βάρδα, Δημαρχείο Βάρδας, Πολυτεχνείου 2, 09:00-14:30

Ηλεία, Ζαχάρω, Πνευματικό Κέντρο Ζαχάρως, 09:30-14:30

Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας, Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού, 09:00-15:00

Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00

Ημαθία, ΚΑΠΗ Νάουσας, Σωφρονίου 25, 09:00-15:00

Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00

Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00

Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-15:00

Ηράκλειο, Μελέσες, Δ. Αρχανών-Αστερουσίων, 08:30-09:30

Ηράκλειο, Ζωφόροι, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 09:00-10:00

Ηράκλειο, Ρουσσοχώρια, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 11:00-12:00

Ηράκλειο, Αρχοντικό, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 12:00-13:00

Ηράκλειο, Χουμέρι, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 09:00-10:00

Ηράκλειο, Ζίντα, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 10:00-11:00

Ηράκλειο, Ίνι, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 11:00-12:00,

Θάσος, Κ.Υ. Πρίνου, 08:00-14:00

Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00

Θεσπρωτία, Δημαρχείο Πέρδικας, 10:00-14:00

Ικαρία, ΚΥ Ευδήλου, 09:00-16:00

Ιωάννινα, Πλατεία Πύρρου, 09:00-17:00

Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-14:00

Καβάλα, Κ.Υ. Χρυσούπολης, 08:30-15:30

Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας, 09:00-15:00

Καβάλα, ΚΑΠΗ Ελευθερούπολης 10:00 – 14:00

Λέρος, Δημοτικό Κτήριο ΔΟΝΑ, 09:00-15:00

Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Καρδίτσας ( Πλατεία Ελευθερίας), 08:00-16:00

Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου,08:00-14:00

Καρδίτσα, Δημαρχείο Μουζακίου, Προαύλιο Δημαρχείου, 08:00-11:00

Καρδίτσα, Πνευματικό Κέντρο Δήμου Σοφάδων,08:00-11:00

Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρώων Πολυτεχνείου 12, 11:30-14:30

Καρδίτσα, Τ.Κ Προαστίου Δήμου Παλαμά, Δημαρχείο Προαστίου, 11:30-14:30

Καστοριά, Κέντρο Υγείας Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30

Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο, Μάντζαρου 5, 09:00-14:30

Κέρκυρα, Αχαράβη, 09:30-14:30

Κεφαλληνία, Ληξούρι, Κλειστό Γήπεδο, Στυλιανού Τυπάλδου, 08:00-16:00

Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00

Κιλκίς, Φανός, Αγροτικό Ιατρείο, 09:00-10:30

Κιλκίς. Πλαγιά, Αγροτικό Ιατρείο, 11:00-12:30

Κιλκίς, Πηγή, Αγροτικό Ιατρείο, 13:00-14:30

Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:30-14:00

Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, ΑΡΙΣΤΟΦΑΝΟΥΣ 5Α, 08:15- 15:30

Κοζάνη, Πλατεία Νίκης Κοζάνης, 10:00- 13:00

Κόρινθος, Δημοτικό Θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον Πανεπιστημίου, 08:30-13:00

Κόρινθος, Δημοτικό Θέατρο Κιάτου, Γ. Γεννηματά 2, 09:30-13:30

Κως, Οδός Υγείας, Κανάρη 3, 08:00-16:00

Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης 08:00-16:00

Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 89, 9:00- 15:00

Λακωνία, Γενικό Νοσοκομείο Σπάρτης, 9:00- 15:00

Λάρισα, Κεντρική Πλατεία / Μπροστά Στο Δημαρχείο 08:00-15:30

Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ 08:00-15:30

Λάρισα, Δημοτικό Ωδείο/Αίθριο 08:00-15:30

Λάρισα, Τύρναβος/Είσοδος Δημαρχείου 08:00-12:00

Λάρισα, Αμπελώνας ΚΑΠΗ 12:30-15:30

Λάρισα, Εμπορικό Κέντρο Γαία / Αγχιάλου 4 08:00-15:30

Λάρισα, Μακρυχώρι 09:00-12:00

Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:00-17:00

Λασίθι, Δημοτική Αίθουσα Σητείας, Πλατεία Συντριβανιού, 10:00-14:00

Λέσβος, Κέντρο Υγείας Μυτιλήνης, 08:30-15:45

Λέσβος, Πλατεία Κώμης, 10:00-14:00

Λευκάδα, ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:30

Λήμνος, Μύρινα, παλαιό θυρωρείο ΓΝ – Λήμνου, Ηφαίστου 1, 08:45 – 14:45

Μαγνησία, ΚΑΠΗ, Αγ. Βασιλείου Δήμου Βόλου, Χατζηαργύρη & Τριανταφυλλίδη 08:00-16:00

Μαγνησία, Παραλία Βόλου, Έναντι Πανεπιστημίου, 08:00-14:00

Μαγνησία, Ανω Βόλος-ΤΟΜΥ Ιωλκού, 08:00-10:00

Μαγνησία, Πανθεσσαλικό Στάδιο Βόλου, 08:00-14:00

Μαγνησία, Αγριά,Σταθμός ΟΣΕ Αγριάς, 08:30-13:30

Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα “Α. Κουμουνδούρος”, 08:30 – 19:30.

Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αντικάλαμος, Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου, 09:30- 15:00.

Μεσσηνία, Μεταμόρφωση, Κοινοτικό Γραφείο, 09:30 – 12:00

Μεσσηνία, Βλαχόπουλο, Δημοτικό Κατάστημα, 12:30 – 14:30

Μεσσηνία, Καρδαμύλη, Παλιό Δημοτικό Σχολείο, 09:00 – 13:00.

Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου, 09:30 – 14:30.

Νάξος, Εκκλησία Αγίου Νικοδήμου, Χώρα Νάξου, 07:30-14:30

Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:30-14:00

Ξάνθη, Εύλαλο, 10:00-13:00

Πάρος, ΚΑΠΗ ΠΑΡΟΙΚΙΑΣ, 08:00-16:00

Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό κέντρο, Πάτμιον, 08:00-16:00

Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:00-15:30

Πέλλα, Πλατεία Μικρών Καταρρακτών Έδεσσας, Τσιμισκή 2, 09:00-14:30

Πιερία, Drive Through Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-14:30

Πιερία, Πλατεία Ελευθερίας, 10:00-13:00

Πρέβεζα,Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ.Βενιζέλου 20, 09:00-14:00

Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν. Αγ. Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00

Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν. Αγ. Κωνσταντίνου, Ηγ. Γαβριήλ, 09:00-14:00

Ροδόπη, Δημοτικό κτίριο Βενιζέλου , Βενιζέλου 51, Κομοτηνή, 09:00-14:00

Ροδόπη, Κομοτηνή, Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας, Υψηλάντου και Συμεωνίδη γωνια, 10:00-15:00

Ρόδος, Πνευματικό κέντρο Κρεμαστής, 09.00-14.30

Ρόδος, Παλαιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08.30-15.00

Σάμος, Isobox Γ.Νοσοκομείου Σάμου 08:30-14:30

Σάμος, Isobox Κέντρου Υγείας Καρλοβάσου, 08:00-14:30

Σέρρες, Κ.Υ. Σερρών, 08:30-14:30

Σκιάθος, Λιμάνι Σκιάθου, 08:00-14:30

Σύρος, Ερμούπολη, Αθλητικό κέντρο Δ. Βικέλας, 9:00-15:00

Τήνος, ΚΥ Τήνου, 09:00-17:00

Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού,07:30-13:30

Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας, 08:00-10:00

Τρίκαλα, 5ο ΚΑΠΗ Τρικάλων, 10:00-15:30

Τρίκαλα, Πλατεια Αύρας, Καλαμπακας, 10:30-11:30

Τρίκαλα, Πλατεια Φαρκαδονας, 08:00-09:00

Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00-15:00

Φθιώτιδα, Πλατεία Ελευθερίας, Λαμία, 09:00-15:00

Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμίας-Χώρος Εκδοτηρίων, Λαμία, 09:00-15:00

Φθιώτιδα, Κεντρική Πλατεία Σπερχειάδας, Δήμος Μακρακώμης, 09:00-13:00

Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:00-14:30

Φλώρινα, Αμύνταιο ,Δ. Μακρή 36, 08.00 – 13.30

Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας 8:00-14:00

Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30

Χαλκιδική, Δημοτικό Θέατρο Πολυγύρου, 09:00-15:00

Χαλκιδική, Άγιος Νικόλαος, Προαύλιος χώρος Κοινοτικού Καταστήματος Αγίου Νικολάου 09:00-15:00

Χανιά, Αίθριο Δημαρχείου Χανίων, 08:30 – 16:30

Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη, 09:30 – 14:00

Χίος, Πλατεία Βουνακίου 09:00-14:30

Χίος, Λαγκάδα 10:30-14:00